Privítajme jar kreatívne

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: štvrtok, 22. marec 2018 Napísala: LUCIA Vytlačiť E-mail

Moja dcéra sa už dostáva do veku, kedy ju začína baviť tvorenie a vyrábanie a hlavne čo je dôležité, už pri tom dokáže aj obsedieť, či priložiť ruku k dielu smiley Veľká noc je ako stvorená na majstrovanie, hlavne vďaka širokej palete farieb a krásnych motívov. U nás je momentálne táto aktivita v kurze, nakoľko už po zobudení ma dcéra poháňa svojím „vyrábať, vyrábať!“ A tak sme jedno celé dopoludnie vyrábali a vyrábali a tu je ukážka našich výtvorov. Všetky sú jednoduché s minimom potrebného materiálu, postačia len farebné výkresy, lepidlo na papier, fixky alebo ceruzky a v jednom prípade rolky z toaletného papiera.

 

KURIATKO: Z výkresu si vystrihneme väčší trojuholník (telo kuriatka), na ktorý prilepíme hlavičku s nakreslenými očami a zobáčikom (ten môžeme spraviť z červeného papiera). Obkreslením detských rúčok vyrobíme krídla, ktoré zozadu prilepíme na kuriatko. To potom môžeme dozdobiť napríklad kvietkami.

ZAJAČIK 1: Z výkresu si spravíme štyri dlhšie a štyri kratšie pásiky. Tie v strede prehneme (to nám poslúži orientačne, aby sme vedeli kde je stred). Dlhšie pásiky naukladáme na seba to tvaru hviezdy (viď. obrázok). Konce postupne zlepíme (telo zajaca). To isté spravíme aj s kratšími pásikmi. Takto nám vznikne hlava zajaca, ktorú prilepíme na telo a dozdobíme ušami, očami a zúbkami.

 

ZAJAČIK 2: Tu si myslím nie je potrebný popis postupu. Je veľmi jednoduchý a fantázii sa medze nekladú wink

KYTIČKY: Z papiera si spravíme „harmoniku“, ktorú naspodku upevníme iným papierom, ktorý môžeme dozdobiť aj stužkou. Na vrch kytičky lepíme kvietky od výmyslu sveta smiley

Ešte na záver pridám ukážku našich vajíčok, ktorými sme sa inšpirovali v tohtotýžňovom letáku nemenovaného potravinového reťazca smiley

Inšpirácia: Pinterest

Prečítané: 2225x