V prípade potreby volajte lekára! alebo mama vyrába lekársky kufrík

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: pondelok, 19. február 2018 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

Už dlhšiu dobu sa dcérka veľmi rada hráva na pani doktorku a lieči svoje hračky. A tak bolo o vianočnom darčeku rýchlo rozhodnuté. Od kúpy už hotového lekárskeho kufríka ma však odradila buď cena, strohé vybavenie či absolútne nereálne a nekvalitne vyzerajúce zloženie. A tak som sa rozhodla, že dám dokopy niečo ja sama.

Krásnu inšpiráciu mi poskytol blog jednej mamičky z Čiech. Zostaviť kufrík nebolo naozaj vôbec zložité a ani časovo náročné. Veľa vecí má človek už doma, iné zoženie v lekárni či drogérii za pár eur. Najdrahší na tom celom bol asi samotný kufrík. V e-shope českej firmy Kazeto sa dá kúpiť aj “originálny červený lekársky”, no doprava vychádzala skoro toľko, čo samotný kufrík. Ja som nakoniec kúpila taký “obyčajnejší - univerzálnejší” a doplnila ho len nálepkou. Veľkosťou (35 cm) je úplne perfektný, zmestí sa doň veľa vecí. A aby som využila celý jeho potenciál, na vrchnáku som ešte vytvorila akýsi organizér pre pár dôležitých vecí.

A tu je niekoľko inšpirácií na vybavenie kufríka.

Čo sa doma nájde:
rôzne fľaštičky zo sirupov, spreje do nosa, kvapky, odmerky, nádobky z krémov, pasty, obaly z tabletiek, šumivých vitamínov, rozprašovače, pinzeta, teplomer, baterka, výbava zo starej lekárničky vrátane obväzov, leukoplastov, gázy, vatových tampónov, vytlačiť sa dajú recepty na lieky, rontgenové snímky na fóliu,….

Čo sa dá kúpiť v lekárni či drogérii:
striekačky, drevené paličky do hrdla, odberové skúmavky rôznych veľkostí, rúška, rukavice, pH papieriky na moč, vlhčené dezinfekčné utierky, leukoplasty s detským motívom,...

Čo sa dá kúpiť v hračkárstve, prípadne objednať cez net:
stetoskop s reálnymi funkciami, pečiatka pre malého lekára, lekársky plášť…

Tento konkrétny stetoskop je úplne super vec, naozaj sa ním dá počuť tlkot srdiečka a aj v detských uškách sedí veľmi dobre. Ja som ešte pre dcérku dala vyrobiť aj pečiatku s vlastným motívom, z ktorej sa naozaj neskutočne tešila. No a zo starej laboratórnej košele som jej urobila lekársky plášť (len som ju vzadu poriadne zúžila a z červenej látky našila kríž na vrecko a ozdoby na golier). Nezávisle od kufríka dostala na meniny ešte aj knihu o ľudskom tele, ktorá túto lekársku tému krásne dopĺňa. Ešte však nemá až taký záujem o to, ako všetko v ľudskom tele funguje a pracuje, ale to nevadí. Počkám si smiley Zatiaľ teda takmer každý večer vyliečime z nádchy všetky zvieratká, ošetríme zlomeniny či odreniny, urobíme odbery rôznych telových tekutín, vakcinujeme, hospitalizujeme kritické prípady, predpíšeme vitamíny... Niekedy je výzvou večera už len poodliepať z plyšákov všetky náplaste z predchádzajúceho dňa smiley


 

Nedávno dcérka dostala veľmi chutný malý červený kufríček v tvare srdiečka. Aj ten chcela prerobiť na doktorský. Takže máme teraz 2; ten červený je vraj cestovný smiley. Ale úžasne sa bude hodiť k maske pani doktorky na blížiaci sa karneval v školke.

Prečítané: 1320x