Máte už adventný kalendár?

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: nedeľa, 19. november 2017 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

Už minulý rok sme našej dcérke pomaličky začali približovať podstatu Vianoc, hovorili sme jej o darčekoch, malom bábätku Ježiškovi, jeho mamičke a oteckovi. Zrejme veľa z toho nemalo ešte zmysel ale nejako treba začať. Teraz, keď je už staršia, dá sa jej vysvetliť oveľa viac. Čas adventu je pre to vynikajúcou príležitosťou; vonku už nie je veľmi príjemne a krátke dni poskytujú priestor na spoločne strávený čas vo vnútri, rozhovory a rôzne príbehy.

Už sa neskutočne teším na to, ako budeme spolu vyrábať pozdravy a rôzne vianočné ozdoby, kresliť, piecť medovníčky, počúvať koledy, rozprávky a všeličo iné, také predvianočné a medzi tým bude vonku husto snežiť a teplota klesať pod bod mrazu. Lebo taká má byť zima a najkrajšie sviatky roka.

Jedným zo symbolov adventného obdobia je adventný veniec. Chcem si s dcérkou tiež jeden vyrobiť; taký jednoduchý, len polystyrén omotaný fialovou stužkou a ozdobený papierovými sviečkami, ihličím, vianočnými hviezdami.

Ďalším znakom blížiacich sa Vianoc je aj kalendár. Vďaka nemu vieme presne odčítavať dni do Štedrého večera smiley Aj ja som tento rok jeden vytvorila. Kalendár je vyrobený z toaletných roliek, ktoré som nalepila na kancelársky papier tak, aby rozmiestnením pripomínali stromček (najskôr som si na papier rozložila rolky, predkreslila ich polohu, podľa toho dokreslila vetvy stromu, vymaľovala a až potom rolky prilepila). Použila som alobal na zakrytie roliek a naň som v srdiečku nalepila číslo. Alobal pri vkladaní darčekov pôjde jednoducho dole, keďže veci do kalendára budem vkladať postupne deň po dni. Potom už len stačí nalepiť celé dielo napr. na dvere izby, dozdobiť vianočnou hviezdou a tešiť sa na reakciu Vašich detí.

Ja do kalendára použijem tieto veci:
1. bublifuk
2. baterka (zíde sa aj do lekárskeho kufríka, ktorý dostane na Vianoce)
3. peňaženka s fixami na vymaľovanie podľa vlastných predstáv
4. fosforeskujúce hviezdičky a mesiačik nad postieľku
5. knižná záložka
6. figúrky Máša a Medveď z jej obľúbenej rozprávky (keďže je Mikuláša, do vyčistenej čižmičky extra k tomu dostane aj ich domček)
7. pexeso Koukou Roukou
8. gumičky a sponky do vlasov
9. gorálky na navliekanie (urobíme si náhrdelník k štedrovečernému stolu)
10. kľúčenka Žirafka
11. guma na gumovanie s pohyblivými labkami a označovače do kníh
12. oriešky a sušené ovocie
13. polystyrénové guľky a ozdôbky  napr. na výrobu malého snehuliaka
14. farebné bambuľky (ozdobíme nimi stromčeky zo šišiek)
15. presýpacie hodiny
16. farebné magnetky (zahráme sa na chladničke piškvorky)
17. zimné puzzle vo forme nálepiek
18. nálepky sovičky (využijeme pri ozdobovaní vianočných prianí)
19. pečiatka Anjelik (podobné použitie ako nálepky)
20. materiál na výrobu papierových anjelikov (kruh z výkresu, lemovka, kúsky záclony, plastové očká, vlnené bambuľky, chlpaté drôtiky …)
21. pomôcky na výrobu vlneného snehuliaka (vlna, ktorú budeme omotávať cez šablónu a vyrobíme domáce brmbolce)
22. vyrezávače na papier (ozdobíme vianočné priania pre rodinu)
23. flitre a iné ozdôbky (niekoľko dní predtým chcem s dcérkou upiecť vianočné ozdoby na stromček a toto potom využijeme na ich dozdobenie)
24. domáce ovocné želé cukríky a lízatká (keďže je Štedrý Deň, viac v adventnom kelendári nie je potrebné smiley)

Som teda zvedavá, aký úspech toto všetko bude doma mať a ako sa nám bude dariť pri spoločnom majstrovaní. Prinesiem Vám potom report smiley Keďže do mnohých vecí sa chce zapojiť aj náš ocko, črtajú sa veľmi zábavné a vzrušujúce decembrové popoludia :D

Prečítané: 2143x