Relaxačný peeling

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: pondelok, 06. november 2017 Napísala: LULU Vytlačiť E-mail

 
Kedysi som veľmi rada relaxovala v horúcej vani, hlavne po ťažkom a dlhom dni v práci. Momentálne pri rodinných povinnostiach a iných aktivitách mi neostáva čas na takýto „vaňový luxus“. No veľmi dobre mi padne, keď si dám aspoň raz do týždňa relaxačnú masáž s peelingom spojený s aromaterapiou.  

Opäť som začala experimentovať a vyrobila som si skvelý peeling. Vône si vyberám podľa nálady, najradšej mám citrusové, ktoré vedia povzbudiť a zlepšiť náladu. Mám veľmi rada prípravu peelingu, nielenže pri jeho používaní trochu zrelaxujem, spravím niečo pre svoju krásu (po niekoľkých opakovaniach vidím a cítim, že pokožka na tele je jemnejšia a hladšia), ale zároveň sa skvelo zabavím s mojou dcérkou, ktorá mi pri výrobe veľmi rada pomáha. Takto sme pripravili aj pekný darček pre našu kamarátku. Dokonca môžete tento peeling použiť aj ako relaxačnú soľ do kúpeľa pre seba, či deti. Základom je epsomská soľ, himalájska soľ, olej (mandľový, olivový, burity,..) a pár kvapiek esenciálneho oleja.
Epsomská soľ- horúca soľ, prírodná minerálna zlúčenina horčíka a síranu, známa od 17. storočia. Tieto minerály sa vyznačujú viacerými blahodarnými účinkami nielen na zdravie, ale aj krásu. Ako funguje kúpeľ s epsom soľou? Horčík a síran rozpustené vo vode sa pomerne rýchlo vstrebávajú cez kožu do krvného obehu tela. Pomáha uvoľňovať napätie (zlepšuje svalové a nervové funkcie), tíšiť bolesť, znižuje zápaly, má detoxikačné účinky (vyťahuje toxíny z tela), pomáha pri kožných problémoch, blednutí modrín a kŕčových žilách. Dokonca viaceré známe osobnosti zo šou-biznisu používajú kúpeľ s epsomskou soľou pri chudnutí.


Čo potrebujeme:
1 malá šálka (kávová 100ml) Epsomskej soli
1/ 2 malej šalky (50ml) Himalájskej soli hrubozrnnej
1-2 lyžice oleja (olivový, mandľový)
5 kvapiek 100% esenciálneho oleja

Ak chcete zafarbiť soľ môžete použiť micu (minerálny prášok), prášok zo sušeného ovocia, alebo sušené kvety - lupene (ruža, levanduľa,...).


Najprv zmiešame všetky sypké ingrediencie. Ja som na ružové zafarbenie použila prášok z lyofilizovaných jahôd, ktorý obsahuje vitamín C a vyživuje suchú pokožku, navyše krásne prevonia celú zmes. Zlatá mica- minerálny prášok, dodá trochu lesku pokožke. Na modrú farbu som použila austrálsky modrý íl – vhodný na čistenie problematickej aknóznej pleti. Nakoniec som pridala oleje (olivový z macerovanou vanilkou, mandľový olej). Všetko dobre premiešame, môžeme pridať EO podľa nálady, ja som kvapla 5 kvapiek citrónovej silice, čím som vytvorila veľmi príjemnú povzbudivú vôňu na zlepšenie nálady.

Peeling naneste na čistú a odlíčenú pokožku (pleť ale aj celé telo) a jemne masírujte, nechajte pôsobiť a nakoniec opláchnite. Prajem Vám príjemný relax.

Ak máte aj vy skvelý tip na relax napíšte do komentu, veľmi sa potešíme ďalším inšpiráciám.


Zdraví Lulu.

TIP: peelingovú zmes môžete obohatiť aj inými olejmi napríklad pár kvapkami burity oleja- podporuje tvorbu kolagénu a elastínu
TIP: tento peeling je vhodný aj na masáž stvrdnutej kože na rukách a nohách.
TIP: môžete použiť aj ako relaxačnú soľ do kúpeľa, predovšetkým na nohy (zmierni opuchy a pocit tažkých nôh)

 


www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1584988/?page=1
www.whydontyoutrythis.com/2014/05/10-amazing-benefits-of-pink-himalayan-salt.html
www.whydontyoutrythis.com/2017/02/epsom-salt-bath-pulls-toxins-out-of-body-improves-muscle-nerve-function-reduces-inflammation.html
 

Prečítané: 1051x