Polica do detskej izby - rýchlo a lacno

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: sobota, 14. október 2017 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

Nedávno sme našej malej začali zariaďovať detskú izbičku. Som si vedomá toho, že definitívnu podobu dostane určite až o pár rokov na základe vkusu a predstáv našej dcéry. Práve preto sme nechceli investovať do niečoho, čo síce momentálne dobre vyzerá alebo je roztomilé, no o pár rokov zaplní len ďalšiu policu v našej pivnici.

Základom izby u nás sú asi klasické veci ako detská postieľka, stolík (u nás IKEA, zospodu upravený pre rolku papiera) či veľká vstavaná skriňa s oblečením a momentálne nepoužívanými hračkami. Btw: na uloženie vecí v skrini som využila KonMari metódu (ukladanie vertikálnym smerom), ktorá je podľa mňa, špeciálne pre malé detské oblečenie, to najlepšie, čo som mohla objaviť. Aplikujem to však aj na dospelácke veci. Je to prehľadné, logické a šetrí to priestor v skrini. Každé ráno spolu s dcérkou vyberieme, čo si chce obliecť. Dokonca vyberá veci aj mne :D


U nás sa nájde aj “puzzle kútik”, kde si skladá, stavia, číta, oddychuje… navyše často odtiaľ vyberá písmenká a spolu “píšeme” prvé slová alebo počítame. Stena v rámci tohto kútika sa mi zdala dosť prázdna, nechceli sme ju však vymaľovať farbou, resp. tam len niečo nakresliť. Objednala som preto nálepky na stenu. S dcérkou sme ich spolu lepili, mala z nich obrovskú radosť. Nálepky majú krásne prevedenie, sú nádherne ilustrované, s lesklým povrchom, keď sa na stenu dobre aplikujú, vyzerajú ako namaľované. Najväčšia výhoda je však tá, že sa bez poškodenia steny dajú odlepiť. Zatiaľ. Dúfam ale, že sa časom nezačnú odliepať samé. Opakované prilepenie je už ťažšie, takže treba si dopredu premyslieť, kam ich chceme dať.


Mnohí rodičia intenzívne riešia najmä nábytok do izbičky. Aby si dieťa malo kam uložiť hračky, aby na všetko dosiahlo, aby bol materiál kvalitný, nadčasový, ladil s “duchom izby”, aby vydržal dieťaťu mnoho rokov. Podľa mňa príliš veľa premenných. Pre malé dieťa by malo byť základom asi len to, aby sa naučilo, že hračky majú svoje miesto inde ako rozhodené na zemi. Naša dcéra si svoje obľúbené hračky sama ukladá do tejto “policovej” zostavy.

Je vyrobená z prázdnych krabíc od jednorázových DM plienok. Jednoducho som krabice len páskou zlepila dokopy a vytvorila nejaký tvar celej zostavy. Pri výrobe police mi dcérka asistovala - strihala lepiacu pásku, takže radosť na oboch stranách. Keby sa mi veľmi chcelo a trvala by som na farebnom zladení, mohla som celú krabicovú zostavu obaliť do nejakého pekného papiera, zafarbiť, pomaľovať, oblepiť samolepkami,... mne sa nechcelo :)

Veľkou výhodou takéhoto systému (okrem nízkej ceny a zrecyklovania prázdnych krabíc ;) ) je podľa mňa i to, že kedykoľvek viete usporiadanie zmeniť, upraviť, nejakú krabicu pridať, odobrať. V neposlednom rade sa dá podľa potreby presunúť či posunúť pri upratovaní.

Takže čo najbližšie urobíte s prázdnou krabicou? ;)
 

Prečítané: 3441x