Keď tvoria starí rodičia

Kategória: Vyrobené s láskou Uverejnené: streda, 27. september 2017 Napísala: LUCIA Vytlačiť E-mail

Každá súčasná mamička pozná fenomén Montessori. Ide o metódu výchovy detí podľa určitých prístupov a pravidiel, ktoré majú rozvíjať samostatnosť dieťaťa. Aby bolo schopné samo nájsť riešenia a princípy hier a úloh, pričom my dospelí vystupujeme vo funkcii usmerňovateľa. O tejto metóde je spracovaných veľa kníh, inšpirácií na internete, sociálnych sieťach, ba dokonca existujú škôlky s Montessori pedagogikou.

 

Mňa osobne veľmi zaujala tabuľa s rôznymi aktivitami (zámok, suchý zips, led lampa, zvonček, retiazka a mnoho iných), kde dieťa trénuje svoju motoriku ale aj logické uvažovanie. O nápade vyrobiť podobnú tabuľu mojej Eme som sa zmienila svokrovi a navrhla mu, či by sme ju nezmajstrovali spolu. On sa tohto nápadu chopil bravúrne a sám spravil krásnu tabuľu určenú na jemnú motoriku a spoznávanie farieb. Na jej tvorbu využil vlastnoručne vyrobené a ušité pomôcky. Úspech má nielen u Emy, ale zaujala aj jej bratranca a sesternicu (viď foto) (dokonca aj nášho kocúra, čomu sa až tak netešíme sad).

Niet nad darčeky vyrobené vlastnoručne a z lásky - ako doslovne hovorí názov kategórie nášho blogu. A niet nad to mať takého skvelého deda, ktorý pre svoju vnučku urobil tento úžasný darček heart.

 

 

 

 

Prečítané: 2216x