S opadaným lístím k nám prileteli vrabčeky

Kategória: Spolu nám je fajn Uverejnené: pondelok, 23. október 2017 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

Dažďovníky, lastovičky či kukučky nás už opustili a smerujú do Afriky, no k nám domov sa momentálne nasťahovali neposedné vrabčeky. Chcete aj Vy také? smiley

Čo je k tomu potreba:

1. naplánovať si príjemnú rodinnú prechádzku jesennou krajinou, obdivovať farby, spoznávať stromy a nazbierať si hŕbu nádherných listov (ak by boli ešte trochu mokré, je dobré presusiť ich, nech sa v bruškách vyrobených vtáčikov nezačne nejaký mikroživot wink)
2. nožnice, lepidlo, gumičky, farebný papier, plastové očká, menšie kamienky
3. potravinovú transparentnú fóliu

Z fólie si odstrihnite štvorec a naplňte ho lístím (ja som stopky listov radšej odstrihla; nech náhodou neprepichnú fóliu). Aby vtáčiky nakoniec dobre stáli na podložke, vložili sme dovnútra aj 2-3 kamienky. Listy vo fólii zbaľte do batôžka a zviažte buď šnúrkou alebo gumičkou. A potom už len prilepiť na bok telíčka 2 listy ako krídla, dozadu 1 list ako chvost, z farebného papiera vystrihnúť oči, zobáčik, pripadne iné ozdoby (napr. moja dcéra všetkým vrabčekom chcela dať na hlavu nejakú čiapku, keďže prichádza zima smiley)

Ako a či vôbec sa ďalej budete o vrabčekov starať, je len na Vás.  My sme našich uložili do krabice, nasypali im semiačka, “vystlali” hniezdo rôznymi predmetmi… Je to milá zábava na celé popoludie a snáď aj dlhšie.


Veľmi rada s dcérkou niečo tvorím. Pri hľadaní inšpirácií na naše majstrovanie som objavila projekt Paper magic. Autorkou je sympatická češka Renata Kolibová, učiteľka v materskej škole, ktorá vytvára neskutočne krásne a pritom úplne jednoduché papierové kreácie. Jej práca má už vyše 800000 fanúšikov po celom svete a je inšpiráciou pre mnoho rodičov či materských zariadení. Nedávno prišla s novým, skvelým nápadom, ktorý by mohol potešiť tvorivé deti menej kreatívnych rodičov: Bobobox. Ak nepoznáte, pozrite si jej stránku. Naozaj sa oplatí! Ja z nej často čerpám.

Prečítané: 1575x