Stupavské „Dni zelá“...ešte stíhate

Kategória: Spolu nám je fajn Uverejnené: sobota, 30. september 2017 Napísala: LUCIA Vytlačiť E-mail

Pred samotným písaním tohto príspevku som pátrala po iných inšpiratívnych blogoch týkajúcich sa tohto podujatia. Po prečítaní prvého som prestala hľadať a rovno sa pustila do písania. Prečo? Hlavne pre kritické poňatie autora celej akcie ako „obžerstva“, kde sa kapusty len sťažka dohľadáte smiley. Ja mám však iný názor. Niekedy si chce človek proste oddýchnuť, zrelaxovať, podráždiť čuchové a chuťové vnemy, dosýta sa najesť a možno si aj zatancovať pred pódiom, ktoré tento rok zapĺňajú celkom zaujímavé persóny. A kto chce, kapustu nájde. A nie málo.

Okrem úvodnej uličky plnej pestrých výrobkov od remeselníkov tu nájdete niekoľko kolotočov, pre malé deti, ale aj pre dospelých so silnými žalúdkami, ale hlavne veľkú plochu venovanú jedlu. Cigánska pečienka, lokše, štrúdle, placky...proste jarmoková klasika. Oproti stánkom s jedlom, na klasickej tržnici, sú predajcovia s kyslou kapustou a inými kvasenými dobrotami, ale aj domácou zeleninou a ovocím. Nejde si nevšimnúť bohatú výstavu vyrezávaných tekvíc, prác detí z materských škôl ... myslím si, že skvelá inšpirácia pred blížiacim sa Halloweenom smiley Keď sa nevrátite hneď k jedlu, ale ešte odoláte a pôjdete trošku ďalej za tržnicu, naďabíte na voňavú kapustnicu, a my dnes aj na živú kapelu, ktorá roztancovala dvoch miestnych podgurážených pánov...proste zábava ako má byť.

Od mala mám rada jarmoky, no u mňa tento rok nabrali iný rozmer, keďže ho so mnou absolvovala aj moja takmer dvojročná dcérka. A tou dojímavou a neuveriteľne intenzívnou radosťou naočkovala aj mňa a užili sme si tohtoročné Dni zelá naplno. Aj včera, aj dnes, a isto tam pôjdeme aj zajtra, keďže bývame na skok.

A samozrejme okrem lokší sme si odtiaľ niečo priniesli na pamiatku. Emka balóny (jeden od maminy a jeden od ocina) a ja túto retiazku. Od pani Dagmar (foto), veľmi príjemnej a skromnej osoby, ktorá evidentne svoje šperky robí s láskou. A poznáte to, keď stretnete človeka, ktorý vám svojim úsmevom zlepší náladu a deň? Tak toto je presne ten prípad smiley Ináč musím podotknúť, že všetci predajcovia, s ktorými som prišla aspoň ja do kontaktu, sú skutočne príjemne naladení. Až na pani predávajúcu bylinky a krémy, ktorá po otázke staršieho manželského páru ohľadom použitia krému odpovedala...aj keď s úsmevom: “veď to tu máte napísané“. Asi zlý deň, alebo všeobecne prístup...ktovie...

Ak ešte nemáte program na zajtra, zavítajte do Stupavy. Dobre sa najete, načerpáte jarmokovú atmosféru a aj sa kultúrne vyžijete. Pre dospelých Horkýže Slíže, Billy Barman, pre deti tvorivé dielničky, mini zoo, veľký nafukovací svet a o 21:10 ohňostroj. Tak zajtra dovidenia...

 

 

 

 

 

 

 

 
Prečítané: 870x