S cyklovozíkom na Južnej Morave (kemp Strážnice)

Kategória: Spolu nám je fajn Uverejnené: štvrtok, 31. august 2017 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

V našej rodine máme leto rozdelené na viac častí; jednou z nich je aj čas, kedy rozkladáme stan a oprášime náš minigril. Tak sme teda aj tento rok vyrazili kempovať. Smer Južná Morava - autokemping Strážnice www.camp-straznice.cz (môžete si prečítať aj môj krátky príspevok o samotnom kempe (http://mytri.sk/spolu-nam-je-fajn/43-straznice-idealne-miesto-na-kempovanie).

Naložení doplna, až som mala pocit, že nesieme príliš veľa zbytočností. No potom som v kempe videla, ako pán do stanu inštaluje prenosnú klímu a bolo po mojom osobnom probléme. Zabývanie netrvalo dlho vďaka aktívnej pomoci celej rodiny :)

Po pravom českom obede v kemp-reštaurácii sme vyrazili na výlet do okolia. Ten deň sme neprešli veľa, bolo to len také zoznamovanie a pedálovanie po okolí, skôr sme sa potom podvečer s dcérkou vyjašili s loptou na tráve v kempe. Ak si chcete pozrieť našu cyklotrasu, je TU.

Bola som veľmi prekvapená, koľko detí trávilo dovolenku s rodinou v kempe. A tak si naša malá našla svoju “bandu” kamošov spoza hraníc. Druhý deň sme po raňajkách vyrazili na dlhší výlet po cykloceste č. 46. Tu musím vyzdvihnúť veľmi dobré, jasné a prehľadné značenie ciest. Aj bez mapy v ruke sa človek dostane kam chce a nezablúdi.

Cesty boli zväčša upravené, asfaltové alebo štrkové, tie, ktoré sme zdolávali my, boli väčšinou vedľajšie, resp. veľmi málo frekvenované. S cyklovozíkom sa všade dalo dobre prechádzať, terén bol rovinatý, len s miernym stúpaním. Naše jazdy nie sú cyklotúrami ale ozaj len cyklovýletmi, takže zväčša nemáme konktétny cieľ cesty. Prispôsobuje sa dcérke. Preto napr. aj teraz, keď sme v Radejove (časť Lučina) narazili na obrovské pieskovisko pri jazere, dali sme si tam dlhý obed a nechali ju pohrať. Podľa stupňa jej únavy a mrzutosti sme potom konštruktívne zhodnotili, že ísť ďalej sa neoplatí a radšej sme sa miernou okľukou začali vracať späť ku kempu. Medzi tým zo svojho vozidla ešte zahliadla detské ihrisko s preliezkami, takže bolo nutné zastaviť sa aj tam.

Nakoniec sme sa podvečer vrátili k stanu, stihli pogrilovať a unavené dieťa pri rozprávke zaspalo. Ak chcete vidieť cyklotrasu nášho 2.dňa, TU je. Tretí deň bol transportný, veľa sme toho v Strážnici už nestihli. Ale naše prázdniny pokračovali ďalej na Slovensku.

Kempovanie bolo tento rok trochu iné ako minulý. Tým, že je dcérka staršia, je aktívnejšia, zaujíma ju oveľa viac vecí, vyžaduje stále nové podnety. Ešte viac sme museli zohľadňovať jej potreby a nie len našu túžbu zabicyklovať si. Energiu sme venovali aj tíšeniu jej nálad, odpovediam na nekonečné otázky: “mama, kde je macko?”, vysvetľovaniu, že nie je najšťastnejší nápad behať v kempe len v ponožkách, snahe dostať ju do sprchy či vymýšľaniu hier, ktoré by čo najdlhšie upútali jej pozornosť :) Napriek tomu, každý rok sa na naše spoločné kempovacie dni nesmierne teším. Je to tam úplne iný svet! Príroda akoby bola ešte žiarivejšia a voňavejšia. Nemyslíte?

Vždy, keď sme takto spolu na bicykli, prechádzame slnkom zaliatou krajinou, znie mi v hlave titulná pieseň z filmu: Ako dostať otecka do polepšovne. Neviem, či je to tým, že tento film patrí do mojej TOP 3 alebo tým, že je leto a prázdniny, tým, že sme v krásnom českom kraji alebo tým, že žijem to rodinné spojenie, aké mali Vašek, jeho mamička a nájdený otecko. Asi to bude zo všetkého troška ;)

P.S1. Ak by ste aj Vy plánovali výlet na toto krásne miesto v Južných Čechách a zaujímajú Vás cyklotrasy, TU je podrobnejšia mapa ciest.

P.S2. Prečítajte si aj príspevok z nášho minuloročného pobytu na Morave; v UNIcamp s.r.o pri vodnej nádrži Nové Mlýny blízko Lednicko_Valtického areálu. http://mytri.sk/spolu-nam-je-fajn/11-bicyklujem-bicyklujes-bicyklujeme

Prečítané: 828x