Strážnice - ideálne miesto na kempovanie

Kategória: Spolu nám je fajn Uverejnené: sobota, 19. august 2017 Napísala: JANKA Vytlačiť E-mail

Pokračujúc v začatej tradícii kempovania s cyklovozíkom sme sa tento rok vybrali na Južnú Moravu do autokempu Strážnice (www.camp-straznice.cz). Podľa hodnotení je v TOP 10 rebríčku kempov roku 2016, patrí medzi najlepšie v juhomoravskom kraji a za najlepší ho pokladajú aj cyklisti.

Myslím si, že tieto hodnotenia má úplne oprávnene. Nám sa tam veľmi páčilo a boli sme maximálne spokojní. Areál kempu je veľký, poskytuje čisto slnečné plochy ale aj miesta v tieni stromov. Ubytovať sa dá vo vlastnom stane ale aj v chatkách s/bez sociálnych zariadení, v kempingových stanoch, izbách, apartmánoch či karavanoch.

Celý areál je cestičkou rozdelený na 2 časti. V každej sú k dispozícii sociálne zariadenia (WC a sprchy sú síce staré - veľmi staré ale čisté a udržiavané. Mne to pripomenulo internátne časy :) ), kuchynka s chladničkami a plynovými sporákmi, spoločenská miestnosť či práčovňa. V bezprostrednej blízkosti je aj kúpalisko (vstupné, bohužiaľ, nie je v cene kempovania zahrnuté). My sme do Strážnice prišli predovšetkým kvôli cyklovýletom, preto sme kúpalisko nestihli navštíviť. Okolie kempu je tiež nádherné: chráni ho krásny zelený park, cez ktorý vedie Baťov kanál (je možné absolvovať i plavby cez kanál), nachádza sa tu zámok, v ktorom je múzeum s expozíciami ľudovej keramiky, hudobných nástrojov, zbierka obrazov a knižnica. Po západe slnka príde čas aj na kultúru: v blízkom amfiteátri počas leta večer premietajú filmy.

(www.camp-straznice.cz)

My sme veľmi ocenili aj stravovacie možnosti v kempe - je tam pekárnička kde od 7.00 - 11.00 predávajú čerstvé pečivo na raňajky, reštaurácia, kde sa môžete naobedovať (každý deň iná ponuka najmä českých jedál), bar / pizzéria, kde sa zas dá posedieť počas večere, ak zrovna negrilujete :) (pozn. treba mať so sebou nejakú tú českú korunku, lebo okrem recepcie sa v kempe nedá platiť eurami ani kartou :), v mestečku Strážnice je však bankomat).

V (cyklo)dostupnosti sú napr. mestečká a dedinky RADĚJOV – LUČINA (priehrada, kúpanie, lesné cesty na výlety,…) PETROV (sírny prameň a kúpele, vínne pivničky a k tomu tradičné ľudové kroje), KUŽELOV (tu sa nachádza veterný mlyn, ktorý je však prístupný len počas nedele), či MILOTICE (pýšia sa krásnym zámkom, kde môžete vidieť prehliadky dobových kostýmov, ktoré sa dajú dokonca aj zapožičať). Takže okrem terénnych cyklovýletov si viete urobiť program aj pri zhoršení počasia. Cyklotrasy sú veľmi dobre a prehľadne značené, povrch prevažne asfaltový alebo štrkový či poľný, stúpanie minimálne (aspoň tam, kde sme boli my). Takže, suma sumárum, už len zbaliť sa a vyraziť! :)

P.S1. Nezabudnite deťom zobrať pas a pribaliť hotovosť pre väčšie pohodlie.

P.S2: Prečítajte si aj príspevok z nášho minuloročného pobytu na Morave; v UNIcamp s.r.o pri vodnej nádrži Nové Mlýny blízko Lednicko_Valtického areálu. (http://mytri.sk/spolu-nam-je-fajn/11-bicyklujem-bicyklujes-bicyklujeme)


P.S3: Ak Vás zaujíma ako sme sa mali v kempe my, prečítajte si najbližší príspevok v kategórii “Spolu nám je fajn” ;)

Prečítané: 779x