Pripravme si "najlepšie prírodné antibiotikum"

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: sobota, 11. november 2017 Napísala: LUCIA Vytlačiť E-mail

Tento recept sa ku mne dostal z viacerých zdrojov, no jeho samotným autorom je americký doktor Richard Shultz. Nazval ho Super Tonic, pretože je silnou zbraňou na liečbu rôznych ochorení, ale je vhodné užívať ho aj ako prevenciu.

Tinktúry sú jedným z najlepších prírodných liekov a to hlavne kvôli silným zložkám ktoré obsahujú. A práve preto je potrebné byť v ich užívaní opatrný. Na výrobu tinktúr sa zvyčajne používa 80%-tný alkohol, no ak sa mu chceme vyhnúť, je možné použiť aj jablčný ocot. Je netoxický a vďaka obsahu kyseliny jablčnej má protiplesňové, antibakteriálne a protivírusové vlastnosti, ale hlavne podporuje imunitný systém.

Samotný recept je veľmi jednoduchý, potrebujete len:
• Čili papričky
• Hlávku cesnaku
• Cibuľu
• Zázvor
• Chren
• Jablčný ocot

Množstvo samotných zložiek by som nepokladala za obzvlášť kritické. Dokonca sa v rôznych zdrojoch líši.
Všetky ingrediencie nakrájajte na malé kúsky, vložte do sklenenej nádoby, najlepšie zaváraninovej fľaše. Zalejte jablčným octom 2-5 cm nad okraj a fľašu uzavrite. Nechajte odležať po dobu niekoľkých týždňov (cca 4-6), denne pretrepávajte. Po odležaní preceďte cez gázu do novej fľaše a tonikum je hotové. Uchovávajte ho v chlade a na tmavom mieste. Ingrediencie nevyhadzujte, môžete ich zmraziť a pridať trebárs do polievok.

Je potrebné si však uvedomiť, že toto tonikum je pripravené z výrazných a štipľavých surovín, tomu bude nasvedčovať aj jeho chuť (a uslzená príprava). Môžete ho rozpustiť v pohári vody, prípadne ochutiť medom. Dávkovanie sa odporúča v objeme 20-30 ml denne, ako prevencia. Pri ochorení zvýšte objem na 5-6 dávok denne. Vraj budeme výsledkom ohromení smiley tak sa ku mne pridajte a po čase môžeme porovnať naše skúsenosti. 

 

Prečítané: 1104x