Pripravme si "najlepšie prírodné antibiotikum"

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: sobota, 11. november 2017 Napísala: LUCIA

Tento recept sa ku mne dostal z viacerých zdrojov, no jeho samotným autorom je americký doktor Richard Shultz. Nazval ho Super Tonic, pretože je silnou zbraňou na liečbu rôznych ochorení, ale je vhodné užívať ho aj ako prevenciu.

Čítať ďalej: Pripravme si "najlepšie prírodné antibiotikum"

Návrat k prírodným produktom

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: nedeľa, 08. október 2017 Napísala: LULU

Škodlivým účinkom ropných derivátov, laurylsulfátu sodného (SLS) a iných iritantov sa dokážeme vyhnúť, používaním prírodných mydiel (prírodnej kozmetiky). Obzvlášť sa odporúča mydlo z kokosového, olivového oleja s lanolínom alebo kozím mliekom, ktoré si môžeme pripraviť hoci aj doma. Prírodné mydlá, rovnako ako klasické, majú vynikajúce čistiace účinky, výborne ošetrujú pleť a pritom neškodia organizmu. Dokonca čisté kokosové mydlo je veľmi dobré na pranie (viac sa o Kokosovom mydle na pranie dočítate TU a TU). 

Čítať ďalej: Návrat k prírodným produktom

Červený poklad - Paradajka (Rajčiak jedlý, Solanum lycopersicum)

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: streda, 16. august 2017 Napísala: LULU

Mať paradajky, či rajčiny na záhradke alebo balkóne je doslova, mať poklad. O tom ako sem „prišli“ a komu môžeme za ne vďačiť, písať nebudem. No neodpustila by som si, keby som sa nepodelila s Vami o ich blahodarných účinkoch na náš organizmus. Takže nezabudnite si urobiť zásoby aj na zimu, lebo komu sa nelení, tomu sa v komôrke červení ...... 

Čítať ďalej: Červený poklad - Paradajka (Rajčiak jedlý, Solanum lycopersicum)

Zázvor – Ďumbier lekársky

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: štvrtok, 21. september 2017 Napísala: LULU

Zázvor – Ďumbier lekársky (lat. Zingiber officinale) 

A ak sa cítite pod psa a lezie na vás choroba navarte si zázvorový čaj a relaxujte. Zázvorový čaj nahradí akýkoľvek „hotdrink“.

Čítať ďalej: Zázvor – Ďumbier lekársky

Nechtík lekársky - v jednoduchosti je sila

Kategória: Novinky a fakty Uverejnené: nedeľa, 30. júl 2017 Napísala: LULU
Nechtík lekársky (Calendula officinalis)
 
Túto nežnú rastlinku s kvietkom energickej oranžovej farby pozná ľudstvo už odpradávna. Pestuje sa v záhonoch ako okrasna, ale zároveň veľmi liečivá bylinka. 
Kvitne od jari do jesene. Za každé zrezanie sa vám odvďačí opätovným nasadením kvetov. V  ľudovej medicíne sa zbierajú celé rastlinky (kvet, stonka, list), najlepšie doobeda za slnečného počasia. Plne rozkvitnuté kvety sa sušia v tieni a sušené (okvetné lístky) sa používajú do čaju (čajových zmesí), obkladov, na maceráciu v oleji alebo alkohole a na prípravu liečivých nechtíkových mastí (recept nájdete v kategórii“ vyrobené s láskou“). Účinnými látkami v nechtíku sú horčiny kalendenu a kalendulinu, silice, triesloviny, flavonoidy, minerálne látky, saponíny, karotenoidy, vlákninu a vitamíny. Používa sa vnútorne aj vonkajšie. Zmierňuje problémy astmatikov a ekzematikov, tiež menštruačné ťažkosti, tráviace ťažkosti a problémy s pečeňou. Odvar a šťava z kvetov nechtíka našli svoje uplatnenie pri liečení kožných zápalov a poraneniach, jaziev, kŕčových žíl, popálenín, plesní, omrzlín a zaparenín. Upokojuje nervový systém, zlepšuje spánok a odstraňuje stres.