Chcem späť svoje vlasy! alebo Ako si poradiť s nadmerným padaním vlasov

Kategória: Inšpirované životom Uverejnené: piatok, 20. október 2017 Napísala: LUCIA

Tento článok píšem na základe vlastnej skúsenosti. A v podstate aj skúsenosti všetkých mám okolo mňa, ktoré sa sťažujú na vypadávanie vlasov po pôrode. Počas tehotenstva zväčša vlasy zhustnú vďaka kolísaniu hormónov. No krátko po pôrode príde nepríjemné prekvapenie. Myslela som si, že je to dočasná záležitosť a všetko sa dá do poriadku pár mesiacov po pôrode. No dcérka má už takmer dva roky a umývadlo je stále plné vlasov. Ale ako píšem, nie som v tom sama. Stravu mám pestrú, bohatú na vitamíny, vyše roka nekojím. Tak kde je problém?

Čítať ďalej: Chcem späť svoje vlasy! alebo Ako si poradiť s nadmerným padaním vlasov

Kam s vecami, ktoré už nepotrebujeme?

Kategória: Inšpirované životom Uverejnené: utorok, 30. máj 2017 Napísala: LUCIA

Mnohým z nás sa periodicky nahromadí množstvo oblečenia, ktoré už nenosíme, prípadne z ktorého vyrástli naše deti. Ak nevieme, kam ho posunúť, nemáme v okolí mladšie deti, prípadne sociálne slabšie rodiny, hľadáme alternatívy, kam toto oblečenie odovzdať. Niektorí si s tým hlavu nelámu a hodia veci do klasických kontajnerov, iní majú overené charitatívne projekty. Ďalší buď oblečenie odnášajú do špeciálnych kontajnerov alebo hľadajú spôsoby ako ho ešte využiť. Často sa jedná o kvalitné, zachovalé, drahé, či úplne nové veci, ktoré nám je ľúto vyhodiť medzi bežné smeti. V tomto článku by som Vám chcela predstaviť možnosti, ako pomôcť sociálne slabším ľuďom a rodinám, ale aj sebe navzájom.

Čítať ďalej: Kam s vecami, ktoré už nepotrebujeme?

Atopický ekzém vs. kvasinky

Kategória: Inšpirované životom Uverejnené: pondelok, 03. apríl 2017 Napísala: LUCIA

Sú kožní lekári skutočne tak nevedomí?

Začalo sa to malým fliačikom na krku, niekedy v lete minulého roka, keď mala dcérka 8 mesiacov. Keďže sa dosť potí, pripisovala som to teplu a viac sa tým nezaťažovala. Ako alergická reakcia to nevyzeralo, zavádzanie príkrmov zvládala bez problémov. No z malého fliačika sa postupne stával väčší a väčší, čo si vyžiadalo návštevu pediatričky. Podľa nej sa jednalo o zapareniny, odporučila púdrovať. Nepomohlo. Pri ďalšej návšteve predpísala Imazol pastu a kyselinu mliečnu na premasťovanie, plus nám rovno dala výmenný lístok na kožné, keby sa to nezlepšovalo. Nepomohlo, dokonca sa to zhoršilo, čo nás prinútilo navštíviť kožnú.

Čítať ďalej: Atopický ekzém vs. kvasinky

Kedy je ten správny čas na druhé dieťa?

Kategória: Inšpirované životom Uverejnené: piatok, 14. apríl 2017 Napísala: LUCIA

Každá z nás to cíti ináč. Niekedy sa ozve túžba po druhom dieťati pár mesiacov po pôrode, iné mamičky si zas chcú pár rokov vychutnať svoje prvorodené dieťa a s druhým počkajú na neskôr. Opýtala som sa štyroch mamičiek, s rôznymi vekovými rozdielmi u ich detí, ako vnímajú tento časový odstup.

Čítať ďalej: Kedy je ten správny čas na druhé dieťa?