Mafiny s tajnou prísadou (bez múky, mlieka a cukru)

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: sobota, 24. marec 2018 Napísala: LUCIA Vytlačiť E-mail

Túto dobrotu som jedla u mojej kolegynky, ktorá spravila pohostenie pre viac ľudí. Nakoľko mám bezmliečnu a bezcukrovú diétu, myslela na mňa a upiekla túto variantu sladkého. No len čo ich ochutnali ostatní, len sa po nich zaprášilo.

Nechala nás hádať, z čoho sú upečené, no nik sme na to neprišli. Hlavnou ingredienciou je totiž fazuľa smiley Netreba sa toho zľaknúť, lebo aj obľúbené gaštanové pyré je vyrobené z fazule a garantujem Vám, ani trošku ju necitíť.
 

Čo potrebujeme: 1 konzervu bielej fazule v náleve (nevadí ak v slanom), 100 g horkej čokolády, 2 vajcia, 1 čajovú lyžičku prášku do pečiva, ríbezle alebo čučoriedky, med podľa chuti (dokonca ani nemusí byť), rumová aróma (nemusí byť)
 

Postup: Vajcia vyšľaháme do peny a pridáme prášok do pečiva. Fazuľu poriadne prepláchneme od nálevu. Čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli. Všetko poriadne zmixujeme, ochutíme medom podľa chuti, vmiešame ovocie a rumovú arómu (nemusí byť). Cesto je trošku riedke, preto dávam dva a viac košíčkov na jeden mafin. Košíčky naplníme a pečieme cca 20-30 minút pri teplote 180 °C.

Dobrú chuť smiley


 

 
Prečítané: 983x