Kornúty na pomazánku

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: nedeľa, 20. máj 2018 Napísala: JANKA

Ak máte pocit, že jesť na raňajky či večeru klasický chlieb v klasickej podobe je už niekedy nuda, skúste niektorý z mojich nasledujúcich receptov. Ide vlastne stále o nejaký druh pečiva, ale forma v akej je podávané je možno menej stereotypná.

Toto konkrétne je recept na jednoduché placky (alebo ak chcete tortily), ktoré sú veľmi príjemnou alternatívou ku klasickému pečivu. Alebo čo tak grissiny - detské tyčinky, ktorými nepohrdnú ani dospelí? Ak sa Vám žiada mierne náročnejší recept, odporúčam špaldovo-pohánkovú ciabattu. A v prípade časovej tiesne nedám dopustiť na expresne rýchly a neskutočne chutný nekysnutý írsky chlieb. Tak čo; ktorý recept vyskúšate?

Čítať ďalej: Kornúty na pomazánku

Špaldovo-pohánková ciabatta

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: nedeľa, 20. máj 2018 Napísala: JANKA

Ak máte pocit, že jesť na raňajky či večeru klasický chlieb v klasickej podobe je už niekedy nuda, skúste niektorý z mojich nasledujúcich receptov. Ide vlastne stále o nejaký druh pečiva, ale forma v akej je podávané je možno menej stereotypná.  Toto je recept na geniálnu ciabattu, ktorá najlepšie chutí s orechami alebo sušenými paradajkami. A čo tak grissiny - detské tyčinky, ktorými nepohrdnú ani dospelí? Alebo expresne rýchly a úžasne chutný írsky chlieb bez kysnutia. Deťom urobíte obrovskú radosť, keď na tanieri nájdu obľúbenou pomazánkou naplnené kornúty.

Čítať ďalej: Špaldovo-pohánková ciabatta

Írsky chlieb bez kysnutia

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: nedeľa, 20. máj 2018 Napísala: JANKA

Ak máte pocit, že jesť na raňajky či večeru klasický chlieb v klasickej podobe je už niekedy nuda, skúste niektorý z mojich nasledujúcich receptov. Ide vlastne stále o nejaký druh pečiva, ale forma v akej je podávané je možno menej stereotypná smiley.  A čo tak grissiny - detské tyčinky, ktorými nepohrdnú ani dospelí? Ak sa Vám žiada mierne náročnejší recept, odporúčam  špaldovo-pohánkovú ciabattu . Deťom urobíte obrovskú radosť, keď na tanieri nájdu obľúbenou pomazánkou naplnené kornúty.

Čítať ďalej: Írsky chlieb bez kysnutia

Grissiny - tyčinky pre deti

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: nedeľa, 20. máj 2018 Napísala: JANKA

Ak máte pocit, že jesť na raňajky či večeru klasický chlieb v klasickej podobe je už niekedy nuda, skúste niektorý z mojich nasledujúcich receptov. Ide vlastne stále o nejaký druh pečiva, ale forma v akej je podávané je možno menej stereotypná. A čo tak nápadité pomazánkové kornúty,  alebo expresne rýchly a chutný írsky chlieb bez kysnutia. Ak sa Vám žiada mierne náročnejší recept, odporúčam špaldovo-pohánkovú ciabattu.

Čítať ďalej: Grissiny - tyčinky pre deti

Mafiny s tajnou prísadou (bez múky, mlieka a cukru)

Kategória: Dobrú chuť Uverejnené: sobota, 24. marec 2018 Napísala: LUCIA

Túto dobrotu som jedla u mojej kolegynky, ktorá spravila pohostenie pre viac ľudí. Nakoľko mám bezmliečnu a bezcukrovú diétu, myslela na mňa a upiekla túto variantu sladkého. No len čo ich ochutnali ostatní, len sa po nich zaprášilo.

Čítať ďalej: Mafiny s tajnou prísadou (bez múky, mlieka a cukru)